Hoewel de kortfilm Beautiful Men van Aalsterse regisseur Nicolas Keppens de felbegeerde Oscar net niet heeft gewonnen, blijft de stad Aalst enorm trots op de nominatie en de uitzonderlijke prestatie die dit met zich meebracht. “Om deze bijzondere verwezenlijking te vieren, organiseren de stad Aalst en productiehuis Animal Tank een speciale filmavond op vrijdag 21 maart 2025 in Cultuurcentrum De Werf,” aldus schepen van Cultuur, Matthias De Ridder (N-VA).
“Het is een geweldige prestatie om genomineerd te worden voor een Oscar. Dat is voor ons meer dan reden genoeg om deze bijzondere filmavond te organiseren. Of Nicolas nu won of niet, we zijn trots op hem en het talent dat Aalst rijk is,” zegt De Ridder. “Deze nominatie benadrukt opnieuw het ongelooflijke creatieve potentieel in onze stad. We willen dit samen vieren en iedereen de kans geven om deze indrukwekkende kortfilm te ervaren.”
Nicolas Keppens is een Aalstenaar pur sang, goed gekend in de stad. Hij verrijkte onder andere de mural-collectie van Aalst met De Wolharige Neushoorn op de goederenlift van CC De Werf en werkte mee aan de campagne van Prinsj Sjalen. Maar de band tussen de stad Aalst, Nicolas Keppens en Beautiful Men gaat nog verder: de film werd in het najaar van 2022 opgenomen in Cultuurcentrum De Werf.
Tijdens de filmavond wordt Beautiful Men vertoond, samen met vier andere Oscargenomineerde kortfilms. Onder hen Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz, die een BAFTA Award won, en Yuck van de Franse regisseur Loïc Espuche, genomineerd voor een César.
“Het is een bijzonder toeval: op 21 maart 2022 ontving de stad officieel het verzoek van Nicolas om in De Werf te filmen. Drie jaar later kunnen we hier zijn Oscargenomineerde film vertonen. Een prachtige reden om dit niet zomaar voorbij te laten gaan,” zegt Matthias.
De filmavond vindt plaats op vrijdag 21 maart 2025 om 20 uur in CC De Werf. Tickets kosten 7 euro en zijn te koop via de website.