Gisteren opende Wim Ghijssels, samen met zijn vriendin Leen Van de Velde het hipste retro café uit de buurt. Een café vol van verzamelobjecten, die allemaal van ver of kortbij iets te maken hebben met het staminee zoals we dat jaren geleden kenden. Het café dat verspreidt over het jaar een tien-tal keer zal geopend zijn voor het grote publiek, kreeg de naam Sjinka Poenka mee. De naamkeuze zal ongetwijfeld te maken hebben met een ver verleden waar de verzamelaar mee geconfronteerd werd.
Wim Ghijssels kreeg het verzamelen als pap in de mond meegegeven, vader Frans zal hier wel voor een groot deel de oorzaak van geweest zijn. Het begon met het verzamelen van bierkaartjes en bierglazen, nadien begon Wim reclamepanelen en dienbladen te verzamelen. Tot dat er zelfs een toog en café meubilair aan te pas kwam. Deze komt nu wel goed van pas.
Toen Wim met zijn vriendin enkele jaren geleden een huis kocht aan de Watertorenwijk in Aalst, kwam de gedachte in zijn hoofd, met al dat materiaal moeten wij toch iets moois kunnen verwezenlijken. Wat doe je met café gadgets en al dat promotiemateriaal. In het retro café staat zelfs een oude toog van meer dan 120 jaar oud, die ooit nog dienst geeft gedaan in café Maxens. De eerste bezoekers konden gisteren al eens proeven, hoe het bier moet gesmaakt hebben in de oude tijd, in dit rustiek interieur. Of je van de drank die er wordt geschonken ook tullerut kan worden, kan je tijdens Jaarmarkt Aalst zelf komen ontdekken. Onze reporter moest jammer genoeg nog met de wagen rijden, en bleef gelukkig vrij nuchter, maar wel onder de indruk van wat hij er allemaal zag staan. Op een gegeven moment stond hij zelfs achter de toog bier uit te schenken.