Peter-Jan Matthijs (CD&V) Lede niet langer gemeenteraadslid…

Begin vorige week besliste de Raad voor Verkiezingsbetwistingen dat de goedkeuring van de geloofsbrieven en de eedaflegging van het Leedse gemeenteraadslid Peter-Jan Matthijs (CD&V) niet geldig waren en vernietigde ze het discreet. Door deze uitspraak werd zijn mandaat als gemeenteraadslid met onmiddellijke ingang beëindigd. Het waren Groen, Open Lede en Vlaams Belang die de bal deden rollen en klacht indienden bij de Raad voor Verkiezingsbetwistingen. Zij waren van mening dat de eedaflegging van gemeenteraadslid Peter-Jan Matthijs (48) voor CD&V niet rechtsgeldig was omdat Matthijs via de geloofsbrieven niet meldde dat hij werd aangesteld als rechter in sociale zaken. Volgens de oppositie was er dus sprake van een onverenigbaarheid met een politiek mandaat.

Peter-Jan Matthijs was door deze beslissing zwaar onder de indruk en vroeg aan zijn partij CD&V afdeling Lede de nodige bedenktijd om een beslissing te nemen over de uitspraak en of hij al dan niet in beroep zou gaan bij de Raad van State.

“Peter-Jan Matthijs nam de beslissing om geen beroep aan te tekenen tegen de beslissing van de Raad voor Verkiezingsbetwisting. Vanuit onze partij CD&V Lede respecteren wij zijn keuze”, vertelt ons ook een aangeslagen burgemeester Geertrui Van De Velde. “Als partij CD&V verliezen we een sterk fractielid. Hij was enorm gemotiveerd en gedreven. Met zijn nodige expertise en kennis was hij een meerwaarde binnen onze fractie.

Peter-Jan Matthijs ontving op donderdag 13 februari 2025 het gedagtekende KB met ontslagbevestiging en aanvaarding van 4 december 2024. Op vrijdag 14 februari 2025 werden wij in kennis gesteld van de beslissing van de Raad van Verkiezingsbetwisting. Dit heeft als gevolg dat ondanks dat Peter-Jan Matthijs democratisch verkozen is, zijn mandaat niet verder kan uitvoeren. Wat hiervoor de consequenties zijn voor CD&V Lede zal nu binnen de partij verder besproken worden. We zullen in de komende tijd de nodige stappen ondernemen”, aldus burgemeester Van De Velde. Er zal een ander gemeenteraadslid moeten aangeduid worden, meer hierover in latere berichtgeving.

(Foto: CD&V Lede)

 

Deel dit bericht via:
Dit bericht is geplaatst in Politiek. Bookmark de permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Current ye@r *