‘t Begin van de lente wordt al een aantal jaren traditioneel ingejuicht met een sfeervolle actie van de Fietsersbond. Ook dit jaar zullen leden en sympathisanten van Fietsersbond Aalst tijdens de ochtendspits op 21 maart de fietsers trakteren op aanmoedigingen en een warm applaus. Tijdens de applausdag wil de Fietsersbond alle fietsers bedanken omdat ze kiezen voor het gezondste, het leukste en in onze stad veelal ook snelste vervoermiddel, de fiets. Wat voor ons fietsers al een evidente keuze is, is voor veel Aalstenaars nog een groot struikelblok. Is het wel veilig om onze kinderen met de fiets naar school te brengen, laat staan ze zelf te laten rijden?
Uit de berichten die wij als lokale vrijwilligersafdeling binnen krijgen blijkt onveiligheid toch 1 van de meest bepalende factoren waarom stadsgenoten de auto boven de fiets blijven verkiezen. En laat veiligheid nu net iets zijn waar onze burgemeester een erezaak van maakt. Kijk maar naar de draconische veiligheidsmaatregelen die werden genomen tijdens afgelopen carnaval. Waar automobilisten de betonblokkades als vervelend ervaarden, genoten de actieve weggebruikers onder ons ineens van een hoger veiligheidsgevoel. Wat als we nu eens het hele jaar door een hoger veiligheidsgevoel konden creëren voor de actieve weggebruiker in Aalst? Voor ons hoeft het geen beton te zijn, verkeersremmers kunnen evengoed op een fleurige manier worden aangekleed, met bloembakken bijvoorbeeld.
Nu het stadbestuur niet langer onder stoelen of banken schuift dat kiezen voor de fiets ook voor de mobiliteitscrisis in Aalst een positieve ontknoping kan opleveren, vindt de Fietsersbond dat de tijd rijp is voor een fietsbeleidsplan. Binnenkort geeft de stad meer uitleg over het nieuwe mobiliteitsplan, benieuwd hoe hard de fiets daarin zal bejubeld worden. Heb jij zin om je medefietsers te bedanken? Kom dan op 21 maart mee applaudisseren op het Esplanadeplein vanaf 7.30 uur. Dit kan ook van 7.30 tot 8.30 uur aan het station van Liedekerkse. Heb je geen tijd op 21 maart, maar wel zin om als vrijwilliger van de Fietsersbond mee te werken aan een fietsvriendelijke regio, stuur dan een mailtje met jouw motivatie naar info@fietsersbondaalst.be