LEADER Vlaamse Ardennen tot Dender zet plattelandsprojecten in de kijker…

Op dinsdag 28 januari 2025 kwamen een 70-tal stakeholders uit het gebied bijeen voor de “LEADER-lunch” in Oosterzele. De lokale actiegroep (LAG) en de projectpromotoren zetten er 40 plattelandsprojecten gesteund door LEADER, een Europees subsidieprogramma, in de kijker. Kenmerkend voor LEADER-projecten is dat ze voortkomen uit de lokale gemeenschap: ondernemers, verenigingen en besturen die vanuit hun kennis van de noden en sterktes van het gebied projecten op poten zetten.

Sinds de lancering van het nieuwe programma eind 2023 keurde de Lokale Actiegroep maar liefst 28 reguliere projecten en 12 microprojecten goed. Deze projecten spelen zich af binnen de drie grote plattelandsthema’s landbouw, landschap en dorpen. Samen vertegenwoordigen ze een investering van ruim twee miljoen euro aan Europese, Vlaamse en provinciale cofinanciering, waarmee het gebied verder wordt versterkt als een leefbare en dynamische regio.

Tijdens de lunch werden de nieuw goedgekeurde projecten in de schijnwerpers gezet en kregen deelnemers de kans om inspiratie op te doen uit reeds opgestarte initiatieven. Daarnaast werd de nieuwe projectoproep voor 2025 gelanceerd, wat nieuwe mogelijkheden biedt voor innovatieve en duurzame ideeën: Microprojecten (tot 12.000 euro): Indienen kan tot 7 april 2025. Goedgekeurde projecten starten op 1 juni 2025. Reguliere en koepelprojecten (vanaf 12.000 euro): Aanmelden kan tot 26 mei 2025, met een definitieve indiening op 17 oktober 2025. Deze projecten starten op 1 januari 2026.

Meer details over de goedgekeurde projecten en de nieuwe oproepen zijn beschikbaar op de website: leaderoostvlaanderen.be.

Deel dit bericht via:
Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Current ye@r *