Carnaval Oilsjt op zen Atoms…

Voor het tweede jaar op rij heeft men in Aalst het carnaval noodgedwongen moeten afgelasten. Dat is ook zo al voor het tweede jaar op rij het geval voor Driekoningen Atom. Wie heeft hier nog niet van gehoord. De inwoners van Denderhoutem vinden van zichzelf dat ze wonen in het ‘Mekka van Dreikeeningen’. Gaat men in Aalst dezelfde weg op dit jaar met carnaval vieren in cafeetjes?, althans zo ziet het ernaar uit. De stoet is dan wel afgelast, maar in de café’s is men al goed bezig met het voorbereiden van een feestje. In Denderhoutem is het ook zo. Op straat ziet men de laatste jaren steeds minder volk, maar alle café’s die er nog zijn, zitten goed vol. Benieuwd hoe dit in een middelgrote stad als Aalst gaat aflopen. Aalsters burgemeester Christoph D’Haese overlegt intussen met de lokale politie en de veiligheidscel. Alle betrokken horeca-uitbaters zullen zich aan bepaalde regels dienen te houden. Of er dan nog een mondmaskerplicht is, hangt af van wat de regeringen aanstaande vrijdag zullen beslissen.

Wat wel al zeker is, is dat Prins Yvan er nog een jaartje mag bijdoen als Prins van de carnavalsstad. Christoph D’Daese laat even in zijn kaarten kijken door op Facebook het volgende te schrijven. “Nooit onder stoelen of banken gestoken dat ik heel veel respect heb voor huidige prins Yvan en kandidaat prins Yordi. Deze laatste wil dolgraag zijn levensdroom om Prins Carnaval te worden, in vervulling zien gaan. Ondanks tonnen ‘engagement en inspiroisje’ gooide Corona roet in het eten en konden we als Stad Oilsjt nog geen Prinsenverkiezing organiseren.

Voor het tweede jaar op rij valt Oilsjt Carnaval ten node in het water. Een derde keer zal dat niet gebeuren, zo zijn we bijna allemaal overtuigd. Nú al tellen velen af naar carnaval 2023. Binnen de stad werd in overleg beslist om de titel van Prins Yvan te verlengen en geen andere kandidaturen dan deze van Prins Yordi te aanvaarden voor editie 2023. Prins Yvan en kandidaat Yordi zullen samen, met de trouwe steun van zeer veel geëngageerde carnavalisten en mezelf, de minicarnaval 2022 mede in goede banen helpen leiden en vooral de ‘drei zotte daugen’ van 2023 nauwgezet en met veel enthousiasme voorbereiden.

Hulde en respect voor iedereen die zich blijft inzetten, engagement en werkkracht toont, met nooit gebroken moed toeleeft naar de editie van volgend jaar. “Eén ding is zeker: in 2023 geven de Oilsjteneers er een lap op zonder weerga… Na de mini-editie dus een maxi-editie, en daar zal hopelijk niemand tegen zijn,” laat de burgemeester van Oilsjt weten op zijn Facebook-pagina.

Deel dit bericht via:
Dit bericht is geplaatst in Cultuur. Bookmark de permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Current ye@r *