Babbelonië zorgt voor ook voor discussie op gemeenteraad in Denderleeuw…

Na Ninove zorgde Babbelonië nu ook voor discussie tijdens de jongste gemeenteraad in Denderleeuw. De fractieleider van het Vlaams Belang Kristof Slagmulder diende gisteren een voorstel in, om de subsidies ook in Denderleeuw voor dit project te schrappen. Lokaal Bestuur Denderleeuw benadrukt het belang van laagdrempelige oefenkansen, zoals Babbelonië, om Nederlands te leren. Babbelonië had in Denderleeuw in 2024 meer dan 150 unieke deelnemers. Het succes van het project bewijst dat laagdrempelige oefenkansen naast een bestaand educatief aanbod kunnen bestaan en elkaar kunnen versterken.

“We kunnen anderstalige nieuwkomers in onze gemeente op vlak van taalkennis indelen in drie grote groepen: mensen met een heel goede kennis, mensen met weinig tot geen kennis en mensen met een basiskennis. De mensen met geen of weinig kennis verwijzen we door naar het instanties zoals het CVO, Ligo of kunnen extra taallessen krijgen via het werk of school. Mensen met een basiskennis kunnen hun Nederlands versterken door het te oefenen. Maar die mogelijkheid is er niet altijd in mensen hun dichte cirkel. Daarom zijn initiatieven zoals Babbelonië cruciaal, want een taal leer je door ze regelmatig te oefenen”, zegt burgemeester Jo Fonck.

“Daarom blijven laagdrempelige oefenkansen, naast het bestaand aanbod voor taalondersteuning, de sleutel tot Nederlands leren. Babbelonië gaat twee keer per week door: tijdens de kantooruren op woensdag en na de kantooruren op donderdag. Op die manier zijn de sessies toegankelijk voor iedereen”, zegt schepen voor Vlaams Karakter Jochen Baert.

“Het project is al enige tijd een succes. In 2024 waren er op woensdag 88 unieke deelnemers tijdens 37 sessies, met een totaal aantal deelnames van 859. Op donderdag waren er 89 unieke deelnames tijdens 38 sessies, wat het totaal aantal deelnames op 784 brengt. In totaal hebben we dus 1643 deelnames gehad in 2024, waaronder 150 unieke deelnemers”, zegt burgemeester Fonck.

“De deelnemers van Babbelonië zijn stuk voor stuk mensen die gemotiveerd zijn om Nederlands te leren, want de sessies zijn volledig vrijblijvend. Het project afschaffen zou er dus alleen maar voor zorgen dat deze gemotiveerde mensen hun Nederlands taal niet verder kunnen ontwikkelen. Dat kan niet de bedoeling zijn”, zegt schepen Baert.

Meer dan een oefenkans. “Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten kunnen anderstaligen niet alleen hun taalvaardigheid verbeteren, maar ook nieuwe sociale contacten leggen en kennismaken met verschillende aspecten van de Vlaamse cultuur en samenleving”, gaat Baert verder. “Vrijwilligers en deelnemers leren van elkaar, delen ervaringen en bouwen bruggen tussen gemeenschappen. Dit project is een krachtig middel tegen segregatie, sociaal isolement en versterkt de sociale cohesie.”

“We erkennen de grote meerwaarde van het project en vanuit onze regierol willen we hier actief in investeren. Deze laagdrempelige projecten kunnen naast het educatief aanbod van onze partners bestaan. Taal is de sleutel tot integratie, maar ook tot persoonlijke groei en sociale verbinding. Iedereen die interesse heeft om deel te nemen, als anderstalige of als vrijwilliger, is van harte welkom om mee te doen”, sluit burgemeester Fonck af.

Deel dit bericht via:
Dit bericht is geplaatst in Politiek. Bookmark de permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *