De Vlaamse Regering heeft de aanvraag voor de bouw van een nieuw zogenaamd T-gebouw, op campus Aalst van het A.S.Z. goedgekeurd. De overheid investeert mee in de vernieuwing van de infrastructuur. Het nieuwe gebouw zal ervoor zorgen dat er kan voldaan worden aan de veranderende noden in de zorg en aan de groeiende nood van patiënten aan comfort en privacy. Dit dankzij een toename aan plaatsen voor daghospitalisatie en ruimere verpleegeenheden. Op vrijdag 4 februari 2022 kreeg het A.S.Z. de bevestiging van het kabinet van minister Beke dat de regering de aanvraag voor een nieuw bijkomend gebouw op campus Aalst goedgekeurd heeft. In het nieuwe gebouw zullen 114 bedden voorzien worden en 30 bijkomende plaatsen voor daghospitalisatie.
“Hedendaagse ziekenhuisinfrastructuur is noodzakelijk om de patiënt de beste zorg te kunnen bieden en de zorgverleners de beste werkomstandigheden. Daarom investeert de Vlaamse Regering 900 miljoen in nieuwe ziekenhuisinfrastructuur. Ook in het A.S.Z. in Aalst. De Vlaamse Regering heeft beslist een jaarlijks strategisch forfait van 1,630 miljoen euro, of ongeveer 48 miljoen euro, toe te kennen voor de vernieuwing van de infrastructuur van het ziekenhuis. Ook spelen we met de uitbreiding van het dagziekenhuis in op de veranderende noden in de zorg en het aanbieden van kwaliteitsvolle en warme zorg. We wensen heel de ploeg veel succes met de realisatie” Wouter Beke, Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid, Gezin en Armoede. In het kader van deze beslissing, zal minister Beke binnenkort ook een bezoek brengen aan het A.S.Z. Wanneer dit bezoek juist zal kunnen plaatsvinden, hangt af van de evolutie van de coronacijfers.
Het A.S.Z., met campussen in Aalst, Geraardsbergen en Wetteren, diende in 2009 een aanvraag in tot realisatie van een masterplan voor de campus Aalst, waarbij het ziekenhuis zou uitgebreid worden met minstens twee nieuwe gebouwen. Dit om een antwoord te pagina 2|3 kunnen bieden op de steeds groeiende ambitie en activiteit, en dit met oog voor de wensen van de patiënt en zijn vraag naar zorg. Het T-gebouw is hier een onderdeel van. Alain Parewyck, administratief directeur, vertelt : “De reden van ons bestaan is het bieden van maatschappelijk verantwoorde, veilige en innovatieve gezondheidszorg. Dankzij de beslissing van minister Beke, kan het A.S.Z. dit nu ook verder realiseren. Door de bouw van een totaal nieuwe beddenvleugel die heel flexibel en duurzaam zal gebouwd worden, zullen onze patiënten zorg krijgen in een warme, kwalitatieve ‘healing environment’. Ook voor onze medewerkers en artsen zal dit een ommekeer betekenen in hun werkomgeving. Dat is waar we dit allemaal voor doen.”
Het nieuwe T-gebouw op campus Aalst is dus noodzakelijk om een antwoord te bieden aan ruimtetekort, toenemende activiteit en de verschuiving ervan. Katlyn Colman, algemeen directeur: “Dankzij de grondige voorbereiding kunnen de werken reeds starten in 2023 en zullen we, als alles goed gaat, in 2026 het gebouw in gebruik nemen. Maar er wordt ook al aan de toekomst van het zorglandschap gedacht. We bouwen met een aankomende nauwere samenwerking met het OLV Ziekenhuis in gedachten, alsook de samenwerking met de partners van het ziekenhuisnetwerk Curoz. De afdelingen kunnen in de toekomst, in samenspraak, flexibel meerdere bestemmingen krijgen doorheen de tijd.”
Christoph D’Haese, voorzitter van de raad van bestuur van het A.S.Z., besluit : “Ik ben opgetogen met het nieuws. Het A.S.Z. heeft al langer nood aan een zogenaamd T-gebouw: een flexibel gebouwde beddenvleugel die moet toelaten dat we het ziekenhuis grondig moderniseren. Daarom is deze subsidiëring fantastisch nieuws. Tijdens de broodnodige renovatiewerken blijft het A.S.Z. dezelfde capaciteit behouden. Aalst is de Vlaamse zorgstad bij uitstek, en dankzij deze aanzienlijke financiële stimulans vanuit Vlaanderen, blijven we die eretitel ook de komende decennia met verve waarmaken.”