40 jaar geleden stond er ook al een mooie madam op de carnavalsaffiche, op en top gegrimeerd en in kostuum. Maar dan levensecht, want toen werd de affiche gekozen aan de hand van een fotowedstrijd. Erik D’Haese fotografeerde een carnavalist, uitgedost in clownskledij. Die carnavalist is nu 75 jaar en mag vandaag voor het eerst haar verhaal doen. Wie was die schalkse clown met haar sigaretje? Enter Marie-Jeanne Thienpont.
“Ik? Op de carnavalsaffiche? Gij zijt zot, zeker?” “Dat ik op de carnavalsaffiche zou staan, was een complete verrassing”, vertelt de nu 75-jarige Marie-Jeanne Thienpont. “Ik stond met mijn groep De Kornissesloipers op de Moorselbaan te wachten bij de vorming van de zondagsstoet van 1984. Toen is de foto genomen. Later dat jaar sprak Balou (André Marcoen, Prins Carnaval 1983, red.) me telkens aan met ‘affich’ken’. Ik verklaarde hem zot toen hij zei dat ik op de volgende carnavalsaffiche zou staan.
Maar toen ik de dienst Feestelijkheden bezocht, zag ik de foto van mezelf. Ja… dat was ik. (lacht) Een jaar later kozen De Kornissesloipers de affiche als stoetthema. Iedereen in het nieuw, behalve ik, want ik moest mijn kostummeke van het jaar ervoor opnieuw aandoen en op kop lopen. (lacht) De tijd van carnaval vieren is nu voorbij. Mijn zoon Jürgen zet die traditie voort bij ’t Es Na of Noeit.”
(Foto: Aalst)